3

LIST PRIORYTETOWY przesyłka przyspieszona

LIST PRIORYTETOWY JEST PRZESYŁKĄ PRZYSPIESZONĄ POCZTY POLSKIEJ. Funkcjonuje jako norma jakościowa Poczty Polskiej. pocztowcy starają się aby najwięcej listów priorytetowych docierało dnia następnego po nadaniu, jednak nie zawsze to się udaje.
Listy priorytetowe (lub ekonomiczne) prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na adres skrytki jak obok.
Czytaj tez o poste restante

Zwykły list priorytetowy- w przypadku zaginięcia, nie ma mozliwości składania reklamacji.
List priorytetowy polecony - przesyłka rejestrowana. W przypadku zaginięcia poczta wypłaca odszkodowanie - szczegóły u naczelnika Twojej poczty.
List priorytetowy z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana chroniona, w przypadku zaginięcia lub ubytku zawartości Poczta wypłaca odszkodowanie (max kwota ubezpieczenia przy nadaniu)
Listy priorytetowe polecone nadane na terenie całego kraju do godz. 15:00 - powinny być dostarczone do mojej skrytki dnia następnego ok. godz. 14:00
http://www.poczta-polska.pl na stronie Poczty polskiej


LIST PRIORYTETOWY MOZNA NADAĆ JAKO POLECONY

Będzie to wtedy przesyłka rejestrowana, odbiorca będzie musiał pokwitować odbiór, chyba, że złożył na poczcie zlecenie wkładania listów poleconych do skrzynki. W przypadku zaginięcia poczta wypłaca odszkodowanie - zapytaj u naczelnika Twojej poczty.
Należy udać się do urzędu pocztowego, wypełnić druk nadania listu poleconego i w okienku pocztowym nadać go uiszczając dodatkową opłatę za "polecony"