AKTUALNOŚCI


11 marca do 13 kwietnia 2024
Według kalendarza muzułmańskiego - RAMADAN, uzyskanie wiz z krajów islamskich może być utrudnione.

2021-grudzień
Różne kraje wprowadzają coraz to bardziej restrykcyjne zasady wjazdu. Oprócz negatywnego testu PCR na COVID wymagają także zaszczepienia.
USA wymagają szczepienia oraz negatywnego testu, istnieje bardzo mało wyjątków od tej zasady
Afryka niektóre kraje dla zaszczepionych ograniczają czas kwarantanny.

2021-listopad
W związku z komunikatami rządowymi o wzroście liczby zakażeń ubieganie się o wizy może być utrudnione. Ambasady i punkty obsługi wniosku ograniczają dzienną ilość interesantów.
Indie wydają wizy dla podróżnych, których wizyta w Indiach jest niezbędna np. marynarzy, wysokiej klasy specjalistów, uruchomiono biuro obsługi wniosku, czas oczekiwania na wizę 3-10 dni roboczych; aby złożyć wniosek trzeba się umówić, kalendarz na złożenie jest napięty, biuro obsługi wniosku wprowadziło zaostrzone COVID-procedury
USA wznowiono normalne procedury wizowe, i wydawanie wiz B1, B1/B2, przybliżony czas na oczekiwania na termin rozmowy z konsulem 3-8 dni roboczych.
Filipiny zaostrzono procedurę wchodzenia do ambasady, aby złozyć wniosek trzeba się umówić.
DHL, DPD, Pocztex i inne firmy kurierskie w związku z nadchodzącym okresem świątecznym i zwiększoną ilością przesyłek z zakupami internetowymi mieszkańców Warszawy - przesyłki z dokumentami mogą (ale nie muszą) być opóźnione, a co za tym idzie uruchomienie procedury wizowej może nie być możliwe na czas. Proszę planować podróże z odpowiednim zapasem czasowym. Warto umawiać się z agentem wizowym na adres doręczenia bez udziału kuriera (z POK przy rozdzielni).

2021-06-01
Indie wydają wizy dla podróżnych, których wizyta w Indiach jest niezbędna np. marynarzy, wysokiej klasy specjalistów

2020-11-20
Z powodu COVID w zasadzie granice są zamknięte, kraje nie przyjmuja obcych obywateli. Niektóre kraje, takie jak m.in.
- Angola
- Arabia Saudyjska
- Brazylia
- Chińska Republika Ludowa
- Filipiny
- Kanada
- Korea Południowa
- Nigeria
- USA
- inne kraje
wprowadziły w drodze wyjątku ruch dla pracownikó sektora naftowego, transportowego (marynarzy) i istnieje mozliwośc uzyskania wizy i wjazdu do tych krajów. Należy liczyć się z ograniczeniami i specjalnymi procedurami.

2020-03-20
Wprowadzono stan epidemii, utrzymane są kontrole sanitarnymi na granicach wewnętrznych UE i zakaz lotów międzynarodowych, z wyjątkiem lotów cargo i w ramach akcji "powrót do kraju". Poczta Polska przyjmuje przesyłki pocztowe za granice, ale w ograniczonym zakresie.

2020-03-13
Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, wiąże się to z kontrolami sanitarnymi na granicach wewnętrznych UE i zakazem lotów międzynarodowych, z wyjątkiem lotów cargo i w ramach akcji "powrót do kraju"