wizy.warszawa.pl

Procedura wizowa USA dla marynarzy B1 (OCS) Information only for Polish citizens.


UWAGA ! Osoba która posiada wizę B1/B2 może podróżować z tą wizą i na granicy uzyskać status OCS (na podstawie posiadanego potwierdzenia od Coast Guard)

Każda osoba musi wykazać konsulowi, że nie ma zamiarów imigracyjnych, a jedynie jej pobyt na terenie USA będzie miał charakter czasowy
Procedura do wizy z agentem wizowym jest następująca:

1. Wypełnić wniosek wizowy DS-160, aby wypełnić potrzebne będzie zdjęcie w formie elektronicznej jpg UWAGA , wniosek DS-160 [confirmation] trzeba wydrukować, a plik pdf warto zapisać u siebie w komputerze
2. Proszę napisać wiadomość elektroniczną do agenta wizowego korzystając z FORMULARZA ZGŁOSZENIA
3. Uiścić opłatę wizową za rozpatrzenie wniosku wizowego (sugerowane przekazanie kwoty na opłatę wizową do agenta wizowego, zapłacę tam gdzie trzeba i jak trzeba)  
4. Zgromadzić ważny paszport ważny minimum 6 miesięcy ponad planowany pobyt w USA z jedną wolną stroną wizy
5. Ksiązka żeglarska oryginał do wglądu
6. Inne dokumenty poświadczające wykonywanie zawodu marynarza: np. dyplom, certyfikaty
7. Pisma, zaproszenia, potwierdzenia od amerykańskiej straży przybżeżnej potwierdzające że statek przebywa na tych wodach

Agent wizowy posiada możliwość umówienia na spotkanie w systemie grupowym, ale musi zgromadzić grupę 5 osób, co nie zawsze sie udaje - ponieważ zdecydowana większośc potrzebujących ma jeszcze ważne wizy USA.

Czas oczekiwania na spotkanie z konsulem trwa ok. 2-4 dni robocze, potem czas na dostarczenie wizy to ok. 5 dni tak więc wiza może być gotowa między 2020-03-01 a 2020-03-06 jeśli po drodze nie ma świąt.

To agent wizowy wyznacza datę rozmowy z konsulem, można umówić się samodzielnie ale każdy kto samodzielnie umówi się na wizytę z konsulem pod numerem infolinii wizowej nie może skorzystać z grupowego spotkania z konsulem oferowanego przez konsula.