wizy.warszawa.pl

POWYŻSZE ZASADY MOGA W KAŻDEJ CHWILI ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI COVID
Na terenie ambasady obowiązuje uzywanie COVID maski
Ambasada wyznacza ograniczoną ilość spotkań w sprawie wizy (czas oczekiwania na wizytę u konsula 5-27 dni roboczych).
W przypadku spraw pilnych: nagła potrzeba wyjazdu, trzeba to udokumentować pismami od agenta w USA i armatora, ambasada może zgodzić się na przyspieszenie terminu wizyty u konsula.

Przed wyjazdem do USA, należy zapoznać się z aktualnymi informacjami COVID aby przekroczyć granicę USA.

Procedura wizowa USA wiza turystyczno-biznesowaPrzedłużenie wizy: jeśli masz wizę USA która jest ważna lub wygasła między 27 Mar 2019 a 25 Mar 2023 , kliknij tutaj
od 11 listopada 2019 podróże turystyczne i w celach biznesowych nie wymagają wizy dla obywateli Polski, jeśli czas pobytu na terenie USA nie przekracza 90 dni, trzeba tylko zarejestrować się w systemie ESTA.

Z powodu restrykcji COVID uzyskanie wizy może nie być możliwe, system ESTA może być zablokowany.


Każda osoba musi wykazać konsulowi, że nie ma zamiarów imigracyjnych, a jedynie jej pobyt na terenie USA będzie miał charakter czasowy

Procedura do wizy z agentem wizowym jest następująca:

1. Wypełnić wniosek wizowy DS-160 aby wypełnić potrzebne będzie zdjęcie w formie elektronicznej jpg
do wypełnienia będzie potrzebne zdjęcie
skorzystaj z menu z lewej, aby zapoznać się jak wypełnić DS-160
2. TUTAJ link ZGŁOSZENIE DO AGENTA należy wypełnić.
3. Uiścić opłatę wizową za rozpatrzenie wniosku wizowego (sugerowane przekazanie kwoty na opłatę wizową do agenta wizowego, zapłacę tam gdzie trzeba i jak trzeba)  
4. Zgromadzić ważny paszport ważny minimum 6 miesięcy ponad planowany pobyt w USA z jedną wolną stroną wizy Do wizy turystyczno-biznesowej B1/B2 w zasadzie nie potrzebne są żadne dodatkowe dokumenty. W przypadku wyjazdu na szkolenie lub kurs, warto mieć list potwierdzający, ze takie szkolenie czy kurs się w USA odbywa. W przypadku innego celu podróży, warto mieć dokumenty potwierdzające ten cel.

Agent wizowy posiada możliwość umówienia na spotkanie w systemie grupowym.

Czas oczekiwania na spotkanie z konsulem trwa ok. 2-4 dni robocze, potem czas na dostarczenie wizy to ok. 5 dni tak więc wiza może być gotowa między 2023-04-01 a 2023-04-06 jeśli po drodze nie ma świąt.

To agent wizowy wyznacza datę rozmowy z konsulem, można umówić się samodzielnie ale każdy kto samodzielnie umówi się na wizytę z konsulem pod numerem infolinii wizowej nie może skorzystać z grupowego spotkania z konsulem oferowanego przez konsula.