wizy.warszawa.pl

POWYŻSZE ZASADY MOGA W KAŻDEJ CHWILI ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI COVID

Ambasada wyznacza ograniczoną ilość spotkań w sprawie wizy (czas oczekiwania na wizytę u konsula 35-45 dni roboczych).
W przypadku spraw pilnych: nagła potrzeba wyjazdu, trzeba to udokumentować pismami od agenta w USA i armatora, ambasada może zgodzić się na przyspieszenie terminu wizyty u konsula.

USA wprowadziły zasadę, że tylko w pełni zaszczepione osoby mogą przekroczyć granicę USA.

Procedura wizowa USA dla marynarzy B1 (OCS) Information only for Polish citizens.

Порядок для моряків громадян України, які перебувають у Польщі

Przedłużenie wizy: jeśli masz wizę USA która jest ważna lub wygasła między 28 Jun 2018 a 26 Jun 2022 , kliknij tutaj
UWAGA ! Osoba która posiada wizę B1/B2 może podróżować z tą wizą i na granicy uzyskać status OCS (na podstawie posiadanego potwierdzenia od Coast Guard)

Pracodawca lub właściciel/operator, który chce zatrudnić osoby inne niż obywatele USA lub LPR w jednostce zajmującej się działalnością OCS w OCS, musi złożyć pisemny wniosek do USCG, aby można było ustalić, jak to się ma do zastosowania wymagań OCSLA dotyczących obsady załogi do tej jednostki, personelu lub stanowisk w jednostce.
Każda osoba musi wykazać konsulowi, że nie ma zamiarów imigracyjnych, a jedynie jej pobyt na terenie USA będzie miał charakter czasowy
Procedura do wizy z agentem wizowym jest następująca:

1. Wypełnić wniosek wizowy DS-160, aby wypełnić potrzebne będzie zdjęcie w formie elektronicznej jpg do wypełnienia będzie potrzebne zdjęcie UWAGA , wniosek DS-160 [confirmation] trzeba wydrukować, a plik pdf warto zapisać u siebie w komputerze
2. Proszę napisać wiadomość elektroniczną do agenta wizowego korzystając z FORMULARZA ZGŁOSZENIA
3. Uiścić opłatę wizową za rozpatrzenie wniosku wizowego (sugerowane przekazanie kwoty na opłatę wizową do agenta wizowego, zapłacę tam gdzie trzeba i jak trzeba)  
4. Zgromadzić ważny paszport ważny minimum 6 miesięcy ponad planowany pobyt w USA z jedną wolną stroną wizy
4a. Nieważny paszport, tylko taki w którym jest ważna lub nie ważna wiza USA
5. Książka żeglarska oryginał
6. Pisma, zaproszenia, potwierdzenia od amerykańskiej straży przybżeżnej USCG potwierdzające że statek przebywa na tych wodach
7. Inne dokumenty poświadczające wykonywanie zawodu marynarza: np. dyplom, certyfikaty

Agent wizowy posiada możliwość umówienia na spotkanie w systemie grupowym, ale musi zgromadzić grupę 5 osób, co nie zawsze sie udaje - ponieważ zdecydowana większośc potrzebujących ma jeszcze ważne wizy USA.

Czas oczekiwania na spotkanie z konsulem trwa ok. 2-4 dni robocze, potem czas na dostarczenie wizy to ok. 5 dni tak więc wiza może być gotowa między 2022-07-03 a 2022-07-08 jeśli po drodze nie ma świąt.

To agent wizowy wyznacza datę rozmowy z konsulem, można umówić się samodzielnie ale każdy kto samodzielnie umówi się na wizytę z konsulem pod numerem infolinii wizowej nie może skorzystać z grupowego spotkania z konsulem oferowanego przez konsula.