wizy.warszawa.pl
Departament Stanu na czas pandemii COVID zaprzestał normalnych usług wizowych we wszystkich ambasadach i konsulatach USA na świecie. Dopuścił podróże do USA posiadaczy wiz:

- C1/D członkowie załogi statku/samolotu w tranzycie
- B1 (tylko z adnotacją OCS dla pracowników jednostek w obrębie szelfu kontynentalnego USA) i jeszcze kilku innych wiz specjalistycznych.
Posiadacze wiz B1/B2 mogą ubiegać się o zezwolenie na wjazd w drodze wyjątku określonego w Proklamacji Prezydenta na przykład: którzy podróżują w celu instalacji lub obsługi skomplikowanych urządzeń lub sprzętu i posiadają specjalistyczną wiedzę w tym zakresie;

POWYŻSZE ZASADY MOGA W KAŻDEJ CHWILI ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI COVID

Ambasada wyznacza ograniczoną ilośc spotkań w sprawie wizy (czas oczekiwania na wizytę u konsula może wynieść nawet 4 tygodnie). W przypadku spraw pilnych: nagła potrzeba wyjazdu na statek, tranzyt na statek, można prosić ambasadę o wyznaczenie terminu spotkania z konsulem w trybie pilnym, ale trzeba to udokumentować pismami od agenta w USA i armatora.

ZDJĘCIE DO WIZY USA

Sprawdź swoje zdjęcie, czy będzie odpowiednie:
instrukcja do zdjęcia w j. angielskim

# Kolorowe
# Rozmiar głowy powinien wynosić od 1 cala do 1 3/8 cala (22 mm do 35 mm) lub od 50% do 69% całkowitej wysokości obrazu od dołu podbródka do czubka głowy. Zobacz szablon kompozycji zdjęć, aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań dotyczących rozmiaru.
# Wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, aby odzwierciedlić Twój obecny wygląd
# Wykonane na zwykłym białym lub złamanej bieli tle
# Zrobione w widoku całej twarzy, bezpośrednio skierowanym w stronę aparatu
# Z neutralnym wyrazem twarzy i otwartymi oczami
# W ubraniu, które normalnie nosisz na co dzień
# Bez mundurów, z wyjątkiem odzieży religijnej noszonej codziennie.
# Bez czapki ani nakrycia głowy, które zasłaniają włosy lub linię włosów, chyba że są noszone codziennie w celach religijnych. Twoja cała twarz musi być widoczna, a nakrycie głowy nie może rzucać cienia na twoją twarz.
# Na zdjęciu nie można używać słuchawek, bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego ani podobnych przedmiotów.
# Okulary nie są już dozwolone na nowych zdjęciach wizowych, z wyjątkiem rzadkich przypadków, gdy okularów nie można zdjąć ze względów medycznych; np. wnioskodawca niedawno przeszedł operację oka i okulary są niezbędne do ochrony oczu wnioskodawcy. W takich przypadkach należy przedstawić zaświadczenie lekarskie podpisane przez lekarza / pracownika służby zdrowia. Jeśli okulary są akceptowane ze względów medycznych:
# Oprawki okularów nie mogą zakrywać oka (oczu).
# Okulary nie mogą oślepiać oczu zasłaniając oczy.
# W okularach nie mogą występować cienie ani załamania, które zasłaniają oko (oczy).
# Jeśli normalnie nosisz aparat słuchowy lub podobne artykuły, możesz je nosić na zdjęciu.